хімія кислоти 8 клас

Урок з теми Загальна характеристика кислот. Теоретичні матеріали та завдання Хімія, 8 клас. МiйКлас — онлайн школа нового покоління. Кислотним залишком називають частину молекули кислоти, сполучену з атомами Гідрогену. При утворенні солей, коли атоми Гідрогену заміщуються йонами металів, кислотні залишки переходять у незмінному вигляді. Якщо кислотний залишок у кислоті сполучений з одним атомом Гідрогену, то він одновалентний, якщо з двома — двовалентний, якщо з трьома — трьохвалентний, тощо. Валентність кислотного залишку визначається кількістю атомів Гідрогену, здатних заміщуватися металами. Формули і назви деяких кислот наведено в таблиці. Найважливіші неорганічні кислоти. Назва. кислоти.


Автор: Січкар Валентина Василівна Навчальний заклад: Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №26 Тема: Хімічні властивості кислот Мета уроку: ознайомити учнів з фізичними властивостями кислот, закріпити вміння складати формули кислот; з’ясувати хімічні властивості кислот, пояснити використання індикаторів для визначення кислотного середовища; продовжити знайомити учнів з електрохімічним рядом напруг металів та його використанням під час складання рівнянь реакцій, …


Кислоти - це складні речовини, які складаються з атомів Гідрогену, що можуть заміщуватися атомами металічних елементів, та кислотних залишків. Класифікація. За вмістом атомів Оксигену кислоти поділяють на оксигеновмісні та безоксигенові. До оксигеновмісних кислот належать сульфатна Н2SO4, нітратна HNO 3 та ін. Оксигеновмісні кислоти є гідратами кислотних оксидів, тобто продуктами приєднання молекули води до молекули кислотного оксиду. До безоксигенових кислот належать розчини деяких газів у воді. Наприклад, хлоридна кислота - це розчин газуватого хлороводню HCl у воді, флуоридна - розчин фторо.


Валентність кислотного залишку та основність кислоти визначається числом атомів Гідрогену, здатних заміщуватися на атоми металів. За сучасною українською науковою номенклатурою при побудові назви кислоти спочатку називають катіон (Гідроген), а потім додають назву аніона. Наприклад, гідроген хлорид HCl, гідроген нітрат HNO3. Оскільки гідроген-катіон вказує на приналежність сполуки до кислоти, назву кислоти можна побудувати, використовуючи назву аніона із закінченням -на замість прикметника, додаючи до нього іменник кислота. Наприклад, хлоридна кислота HCl, нітратна кислота HNO3. Необхідно запам.


систематизувати і поглибити знання учнів про кислоти як окремий клас сполук. Сформувати знання про хімічні властивості кислот. Дати поняття про індикатори і витискувальний ряд металів. З'ясувати суть реакцій заміщення, нейтралізації, обміну. Удосконалювати вміння проводити лабораторні досліди, спостерігати, порівнювати, узагальнювати, робити висновки. Розвивати навички написання рівнянь хімічних реакцій. Вивчити правила техніки безпеки під час роботи з кислотами.. Конспект на урок Хімія скачати.


Розробка уроку хімії для 8-го класу. Тема: Фізичні та хімічні властивості кислот. Мета: Формувати пізнавальну компетентність учнів, уявлення про фізичні та хімічні властивості кислот, про особливості та умови взаємодії кислот із металами , основами; формувати вміння складати рівняння реакцій заміщення та обміну; дати уявлення про ряд активності металів. Обладнання: таблиця розчинності, ряд активності металів, картки для роботи учнів, електронні засоби навчання , магнітні моделі; Реактиви: штатив з пробірками; метали: цинк, мідь, магній; Розчини: хлоридної кислоти, індикатор фенолфталеїну, натр.


Розробка уроку хімії для 8-го класу. Тема: Фізичні та хімічні властивості кислот. Мета: Формувати пізнавальну компетентність учнів, уявлення про фізичні та хімічні властивості кислот, про особливості та умови взаємодії кислот із металами , основами; формувати вміння складати рівняння реакцій заміщення та обміну; дати уявлення про ряд активності металів. Обладнання: таблиця розчинності, ряд активності металів, картки для роботи учнів, електронні засоби навчання , магнітні моделі; Реактиви: штатив з пробірками; метали: цинк, мідь, магній; Розчини: хлоридної кислоти, індикатор фенолфталеїну, натр.


Кожному кислотному оксиду відповідає кислота. — Який клас неорганічних речовин називаються кислотами? Демонстраційний дослід 2. Зразки кислот. Розглядаємо зразки кислот у пробірках з етикетками з формулами й назвами. Що спільного у формулах кислот, які є у вас на столах? (Атом Гідрогену присутній у всіх формулах). За кількістю атомів Гідрогену кислоти класифікують на такі класи


Конспект уроку з хімії. 8 клас. Хімічні властивості кислот. Автор: Вчитель хімії Федорчук Валентина Володимирівна. Урок – пара, урок – дослідження хімічних властивостей кислот. На уроці використовується мультимедійна презентація, карточки – завдання для команд, хімічні реактиви для лабораторних робіт. Учні демонструють набуті знання про класи неорганічних речовин, відбувається корекція знань , поглиблення та набуття нових знань, вмінь, навичок. Урок – пара. Тема: Хімічні властивості кислот.8 клас. Мета: Ознайомити учнів з хімічними властивостями кислот.


Кислоти (варіант 2) — презентація з хімії на порталі GDZ4YOU — з нами вчитись дійсно легко, відчуй це! . Фізика. Хімія. 8 клас. Алгебра. Англійська мова. Назви кислот: HNO3 — нітратна кислота (азотна) Н2SO4 — сульфатна кислота (сірчана) Н3РО4 — ортофосфатна кислота(фосфорна) НРО3 — метафосфатна кислота Н2СО3 — карбонатна кислота (вугільна) Н3ВО3 — боратна кислота (борна) HNO2 — нітритна кислота (азотиста) Н2SO3 — сульфітна кислота (сірчиста) HCl — хлоридна кислота (хлороводнева, або соляна) HI — йодидна кислота (йодоводнева) HBr — бромідна. кислота (бромоводнева) H2S — сульфідна кислота(сірководнева). Слайд #5.


Усі уроки хімії 8 клас - 2016 рік. Тема 4. основні класи неорганічних сполук. Урок 44 кислоти. Цілі: - Формування ключових компетентностей . Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп'ютер, таблиці «Основні класи неорганічних сполук», «Розчинність кислот, основ і солей у воді», реактиви й посуд згідно з інструкціями до хімічного експерименту, ППЗ «Віртуальна хімічна лабораторія. 8-11 класи» (2004). Тип уроку: ВНМ (О). Форми роботи: бесіда, фронтальна робота, демонстрація, лабораторний дослід, прийом «Міні-практикум», «Вилучи зайве». Хід уроку. I. Організація класу. II. Оголошення теми й мети уроку.


Кислоти – це складні речовини, які у водних розчинах дисоціюють з утворенням катіонів Гідрогену H+. Кислоти поділяють за кількість атомів Гідрогену на одноосновні (HCl, HNO3) та багатоосновні (H2SO4, H3PO4). За вмістом Оксигену кислоти поділяють на оксигеновмісні (HNO3, H2SiO3) та безоксигенові (H2S, HBr). Назви безоксигенових кислот утворюються додаванням до назви елемента закінчення -идна(-ідна) і слова кислота . Назви оксигеновмісних кислот утворюються від міжнародних назв аніонів з додаванням закінчення -на і слова кислота: H2SO4 – сульфатна кислота; HNO3 – нітратна кислота. Добування. 1. Взаємодія ангідридів та галогенангідридів з водою (оксигеновмісні)


порівняти кислоту за складом та ознайомитися з класифікацією кислот; розглянути фізичні властивості, поширеність у природі та їх використання, правила ТБ при роботі з кислотами; розвивати вміння логічно та критично мислити, творчо використовувати отриману інформацію; формувати ціннісне ставлення до себе. Ми вже зробили перші кроки, щоб проникнути в таємниці загадкової науки хімії, вивчивши вже з вами клас оксиди. Сьогодні ми познайомимося з наступним представником класів неорганічних сполук, назви якого ви довідаєтеся, якщо виконаєте таке завдання : За першими літерами назв хімічних елементів і вказаних порядкових номерів періодичної системи хімічних елементів назвіть слово: (кислота). 19. И. 16. 3. 8. 22.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

контрольний диктант 7 клас службові частини мови

біологія і екологія 10 клас соболь відповіді

контрольна робота 9 клас фізика механічні та електромагнітні хвилі